Slush se přidává k Tweetoshi!

Tweetoshi úspěšně uzavřelo investiční kolo, spustilo program odměn a do projektu se zapojil Marek “Slush” Palatinus

Do projektu se hned na jeho začátku zapojil jako angel investor Alex Pilař (Pallaemon Digital) a na začátku letošního roku se také zúčastnil dalšího úspěšného investičního kola, které se uzavřelo bez přítomnosti VC fondů.

,,Skvělý tým, plný energie. Zaujal mě nápad chovat se k uživatelům sociálních sítí podobně jako k tvůrcům obsahu. Je jen fér, aby část hodnoty, která na sítích vzniká, k nim směřovala. Bitcoin a Lightning jsou samozřejmá volba, jak to provést. To, že se připojil Marek, ikona nejen české Bitcoin scény, je pro tým obrovská motivace ale i odpovědnost :).”
Alex Pilař

Nově také v pozici mentora autorům projektu pomáhá a obecněji projekt podporuje Marek “Slush” Palatinus, nejvýznamnější osobnost české bitcoinové scény; CEO Satoshi Labs (výrobce hardwarové peněženky Trezor).

,,Druhou vrstvu Bitcoinu — Lightning Network - sleduji dlouhodobě a aplikace Tweetoshi je jeden z projektů, který zde dává smysl a mohl by akcelerovat adopci této technologie i mimo běžné uživatele Bitcoinu.”
Marek Palatinus

Tweetoshi je český startup, který odměňuje bitcoinem uživatele za používání Twitteru a umožňuje posílat bitcoin mezi uživateli.

Aplikace funguje jako Twitter klient — vše, co je na Twitteru, jde vidět i v Tweetoshi. Aktuálně funguje na Android & iOS a momentálně už je ke stažení. Každý, kdo používá Twitter, teď může začít a ,,za činnost co dělá každý den tak jako tak” dostávat bitcoin, který navíc do budoucna může nabývat na hodnotě. A to vše na super rychlé a levné druhé vrstvě bitcoinu — Lightning Networku.

Mezi sociálními sítěmi má Tweetoshi unikátní business model (jen tak někdo neplatí uživatelům za konzumaci obsahu), který je umožněn dělením se o příjmy s koncovými uživateli. Uživatelé pak mohou bitcoin dále poslat tvým oblíbeným tvůrcům na Twitteru nebo si jej z aplikace kdykoli vybrat na libovolnou bitcoinovou peněženku podporující Lightning Network.

Díky Tweetoshi si uživatelé mohou vyzkoušet, jak funguje a jaké je to mít bitcoin, aniž by do něj museli investovat (princip use-to-earn).

‍,,S Alexem spolupracujeme od začátku a já jsem měl vysněné ještě další dvě jména — s nadsázkou ,,českého zakladatele Bitcoinu" Marka "Slush" Palatinuse a zakladatele Twitteru Jacka Dorseyho. Vyšlo to se Slushem a mám z toho ohromnou radost. Chceme světu předvést, že sociální sítě se dají dělat i jinak a dostat Bitcoin jednoduchou cestou do rukou co nejvíce lidí.”
Matěj Švancer - CEO Tweetoshi